Rozmiar bagażu w Wizz Air

113 0

Każdy podróżujący za pośrednictwem linii lotniczych musi zdać sobie sprawę z obowiązujących rozmiarów bagażu. Szczególnie jeśli wybiera się na wycieczkę tanimi liniami lotniczymi – tu przepisy są znacznie ostrzejsze niż w liniach rejsowych. Jeśli dobrze się spakujesz, to unikniesz niepotrzebnych dopłat na lotnisku i nie będziesz musiał kombinować, czego mógłbyś się jeszcze ewentualnie pozbyć z torby podręcznej.

W tanich liniach lotniczych Wizz Air obowiązuje stosunkowo mały bagaż podręczny i niewielkich rozmiarów walizka rejestrowana. Musisz się również liczyć z tym, że laptop i sprzęt fotograficzny będą liczone do rozmiaru torby podręcznej i nie będziesz mógł zabrać ich na pokład jako rzeczy dodatkowych (taki przepis obowiązuje w samolotach rejsowych).

Konieczne jest dokonanie opłaty za bagaż. Najlepiej dokonać jej już w momencie rezerwowania biletu online, bo na lotnisku zapłaciłbyś znacznie więcej. Możesz zrobić to do trzech godzin przed odlotem. Skoro musisz zapłacić za bagaż już podczas rezerwacji, to będziesz musiał w domu go zważyć i zmierzyć, żeby dowiedzieć się czy czasem nie przekroczyłeś obowiązującej normy. Oczywiście na lotnisku cała procedura powtórzy się jeszcze raz, ale lepiej nie zarażać się na to, ze będziemy musieli wyrzucać rzeczy z walizki, żeby sprawić, że będzie znacznie lżejsza.

Rejestrowany bagaż Wizz Air ma bardzo ściśle określone wymiary. Nie będziesz mógł również nadać samego bagażu, bo linie lotnicze nie praktykują tego ze względu na bezpieczeństwo. Maksymalny wymiar walizki to:

Szerokość – 1,499 m

Wysokość – 1,194 m

Długość: 1,716 m.

Zatem największe walizki zdecydowanie odpadają, bo zwyczajnie nie zmieściłyby się do luku bagażowego. Jeśli w Twoim bagażu rejestrowanym znalazły się jakiekolwiek cenne przedmioty i uległy zniszczeniu/zgubieniu, to Wizz Air nie będzie ponosił za to żadnej odpowiedzialności.

Bagaż podręczny Wizz Air również jest bardzo ściśle określony i koniecznie musisz zapoznać się z przepisami, które wyznaczają, co w ogóle możesz w nim mieć. Koniecznie powinieneś pamiętać, że na pokład samolotu nie wolno wnosić płynów, z wyjątkiem koniecznych leków. W Wizz Air bagaż podręczny wymiary ma w dwóch wariantach.

Po pierwsze oferuje Wizz Air mały bagaż podręczny. Jego wymiary nie mogą przekraczać 42x32x25 cm, czyli bardzo niewiele. W zasadzie tak mała może być jedynie niewielka kobieca torebka. A zatem w liniach lotniczych Wizz Air mały bagaż podręczny jest raczej niepraktyczny.

Duży bagaż podręczny nie może przekroczyć rozmiaru 56x45x25 cm, czyli również stosunkowo niewiele. Osoby, które zdecydowały się na wykup dużego bagażu, mogą przewozić ze sobą instrument muzyczny, który długością nie przekracza 80 cm.

Dodatkowo możesz mieć ze sobą: płaszcz lub koc, telefon, coś do czytania, wózek dla malucha poniżej 2 lat oraz posiłek dla niego, kule osób niepełnosprawnych.

Oczywiście w bagażu podręcznym nie wolno Ci mieć żadnych ostrych przedmiotów, płynów w objętości powyżej 100 ml, leków, które nie są Ci niezbędnie potrzebne, substancji toksycznych, broni, atrap broni i ogóle wszystkich rzeczy, które mogłyby stanowić niebezpieczeństwo dla współpasażerów.

Przepisy dotyczące bagażu w liniach lotniczych Wizz Air są dość restrykcyjne, ale dzięki temu bilety mogą być tańsze, a pasażerom nic nie grozi na pokładzie. Zapoznaj się ze wszystkimi wymaganiami, a na pewno nie pomylisz się podczas pakowania.

Powiązane z tematem